Enver Bayramoğlu

Hava Durumu

BURSA

ÇİMSA Beyaz ÇİMENTO Bursa , KARACABEY KUM BURSA , DOLGU MALZEMESİ BURSA , İNŞAAT GÖRÜKLE, İNŞAAT USTASI BURSA , KİLİTLİ TAŞ BURSA , PARKE TAŞI BURSA , KORİGE BORU BURSA

Beyaz Çimento  

Süper Beyaz Portland Çimento

Çimsa BPÇ 52,5 R/85 Süperbeyaz çimentosu, 28 günlük fiili mukavemeti yaklaşık 60 MPa civarında olan, Türkiye'nin en yüksek mukavemetli çimentolarının başında gelir. Mukavemeti nedeniyle prefabrik yapı elemanlarında buhar kürünü tamamen ortadan kaldırma veya azaltma gibi etkilere sahiptir.Yine yüksek mukavemeti nedeniyle, ince kesitli dizayn edilen veya yüksek mukavemet gerektiren yapı elemanları üretiminde diğer çimentolar içinde en iyi performansı verir.Yapı kimyasallarında üretilen ürünlerde de aşınmaya karşı yüksek direnç istenmesinden dolayı en çok tercih edilen çimentodur.

Mevcut içeriği gereği, diğer çimentolara göre düşük alkalili olmasından dolayı agregalarla uzun dönemde oluşabilecek Alkali-Silika reaksiyonunun en aza indirgenmesinde büyük rol oynar. Ayrıca bu özelliği sayesinde fiberlif takviyeli betonlarda (FRC) ve izolasyonlu dış cephe prekast kaplamalarda fiber lifin ömrünün uzamasına ve korunmasına yardımcı olur.Yapıların durabilitesini arttırır, çatlakları önler, yüksek geçirimsizlik sağlar. Hacim genleşmesi çok düşüktür.

Minimum %85 gibi çok yüksek ve stabil bir beyazlık derecesine sahiptir.Bu özelliği nedeniyle, renklendirilmiş harçlar ve betonlarda daha homojen,canlı,parlak ve solmayan renkler elde edilebilir. Güneşin Radyoaktif enerjisini beyaz olmasından dolayı daha az adsorbe etmesi nedeniyle, özellikle gece gündüz ısı farklarının yüksek olduğu bölgelerde donma –çözülme etkisini düşürerek yapı elemanın ömrünü uzatır.

R tipi olarak adlandırılan erken dayanımlı bir çimento olması yanı sıra dayanım kazanma hızı ve nihai dayanımı da yüksektir.İnce öğütülmesinden dolayı yüksek yapışma dayanımı sağlar bu nedenle de yapı kimyasallarında en çok tercih edilen üründür.

İleri teknoloji ile çok saf hammaddelerden ince öğütülerek elde edilen Çimsa BPÇ 52,5 Süperbeyaz çimentosu ile brüt betonlarda mükemmel prüzsüz yüzeyler elde edebilir,estetik,dekoratif ürünler,sanat ürünleri ve hatta heykeller üretebilirsiniz.

Ekobeyaz Çimento (Beyaz Kalkerli Çimento)

Ekobeyaz çimentosu en iyi renk ayarlama imkanı için stabil ve yüksek beyazlık sağlar (minimum %85).Plastik rötre çatlaklarını yüzeylerde azaltmak ve daha düşük rötre ve ısı hidratasiyonu için 42,5R standardına uygun dayanıma sahiptir.

Portland kalkerli çimento TS EN 197-1-CEM II/B-L 42,5R sınıfında yer alan Ekobeyaz, daha ekonomik, daha kullanışlı ve aynı anda daha ekolojik bir alternatif olarak müşterilerimize sunulmaktadır. Bileşiminde, %25 civarında yüksek kaliteli ve saf mermer tozu içerir. Beyazlığı ortalama %86 olan Ekobeyaz çimento, erken dayanımı yüksek çimento sınıfındadır.

 

enver bayramoğlu,bursa çimsa beyaz çimento,çimsa beyaz çimento bursa da,bursa,çimsa beyaz çimento,